(095) 571-79-79
(093) 571-79-79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 1. Вкажіть ім’я
 2. Вкажіть номер телефона

Що за дивовижне словосполучення - поставити апостиль? Відносно нещодавно воно увірвалось в наше повсякденне життя і вкорінилося в нашому лексиконі словосполучення АПОСТИЛЬ ДОКУМЕНТІВ або APOSTILLE – у міжнародному його написанні викликає багато питань і спорів. І якщо практично всі питання отримали відповідь, то філологи досі висловлюють різні думки з приводу правильності вимови і походження цієї дивини.

 

Як і звідки в Україні з'явився апостиль на документах? І, головне – НАВІЩО?

Все просто. У 1961 році ряд країн об'єдналися, щоб створити спрощений метод для загального визнання документів. Члени конференції, що відбулася в р. Гаага (Нідерланди), що отримала згодом назву Гаазької Конвенції від 5 жовтня 1961 року, прийняли документ, званий апостилем, який буде визнаний усіма країнами-учасницями цієї конференції. З кожним роком число країн-учасників зростає.

А далі ще простіше! Апостиль документів – це просто квадратний штамп розміром 10х10 сантиметрів, який проставляється на окремому пришивному до документа аркуші, або на самому документі. Таким чином, якщо перед цільовою поїздкою за кордон від компетентних органів Ви чуєте фразу «Так як в 2003 році Україна приєдналася до Гаазької Конвенції, Вам необхідно поставити апостиль» - це означає, що надані за кордоном документи повинні бути забезпечені штампом, що містить 10 пунктів, обов'язкових до заповнення:

 • країна походження документа;

 • ПІБ особи, що підписала документ;

 • його повноваження;

 • назва відомства;

 • місце сертифікації;

 • дата;

 • орган сертифікації;

 • номер;

 • печатка/штамп органу сертифікації;

 • підпис органу сертифікації.

 

Фото апостиля (на нотариальной доверенности)

 

Компанія «Паспорт +» допоможе розібратися у всіх тонкощах проставлення апостиля в Києві і займеться індивідуально Вашим випадком в максимально стислі терміни.

 

Ціни і терміни з проставлення апостиля на документах 

УслугиСрокиЦена
Апостиль на довідку про несудимість до 3 робочих днів  уточнюйте
до 7 робочих днів  1300 грн.
Апостиль на документи ЗАГСу (свідоцтво про народження, шлюб, розлучення, зміну прізвища та інше)

 

3-7 робочих днів

 

800 грн.

Апостиль на нотариальні документи (заява, довіренність, нотариально завірений переклад та інше)

 

3-7 рабочих днів

 

800 грн.

Апостиль на документи освіти (дипломи, додатки до них, атестати та інше) - старого зразка 1 робочий день  уточнюйте
до 20 робочих днів 1500 грн.
до 35 робочих днів  1000 грн.
Апостиль на документи освіти (дипломи, додатки до них, атестати та інше) - нового зразка 1 робочий день  уточнюйте
3-5 робочих днів 1500 грн.
до 10 робочих днів  1300 грн.
до 35 робочих днів  1000 грн.

 

Однак, не буде зайвою інформація про те, що ряд країн, які підписали Мінську Конвенцію 22 січня 1993 року, не вимагають проставлення апостиля на документах.  У таких державах, як: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Болгарія, Угорщина, Грузія (не поширюється на Автономну Республіку Абхазія і Південної Осетії), Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Монголія, Польща, Росія, Румунія,  Сербія, Таджикистан, Узбекистан, Чехія, Естонія досить перекладу на державну мову країни, в яку вони подаються, з обов'язковим нотаріальним завіренням українським нотаріусом.

А як бути з державами, які не приєдналися ні до Гаазької, ні до Мінської Конвенції?  Якщо Вам належить подача документів в даних країнах, то будьте готові до проходження консульської легалізації, інформацію про що в будь-який момент Ви зможете в повному обсязі отримати, звернувшись до фахівців нашої компанії. Детальніше можна ознайомитись за посиланням у розділі - «Легалізація документів».

 

Де можна поставити апостиль?

Це одне з найбільш поширених питань. Країни-учасниці Гаазької Конвенції вимагають проставлення цього штампа на офіційному документі виключно державними інститутами України, а саме:

Міністерство юстиції (Мін'юст)

 • Нотаріально завірені та видані органами РАЦС, документи

Міністерство освіти (МОН) - Всі освітні документи:

 • диплом;

 • атестат;

 • довідка про закінчення навчального закладу;

 • інші документи, видані органами освіти України.

Міністерство закордонних справ (МЗС) – документи, видані:

 • органами МВС;

 • Овіром;

 • архівами;

 • довідки різного виду.

 

Природно всі вищезгадані інстанції знаходяться в Києві. А значить все за Маяковським: «Ми говоримо – « апостиль», маємо на увазі: «апостиль Київ»! І пам'ятайте! Проставлення цього спеціального "штампа" для громадян України здійснюється виключно на документах, виданих в Україні.

Іноді можна почути:

А що таке нотаріальний апостиль?

Як поставити нотаріальний апостиль?

Відповідь проста: поняття нотаріального апостиля не існує, бо цей спеціальний знак (штамп) не вимагає нотаріального завірення, а тому і поставити його неможливо. А ось поняття нотаріальний переклад апостиля, хоч і не дуже коректне, але має місце бути в силу того, що переклад апостиля, як і переклад самого документа підлягає нотаріальному завіренню. Детальніше за посиланням у розділі - «Нотаріальне завірення перекладу».

 

Хто має право подачі на проставлення апостиля на документах?

Подати на апостиль Ви можете самостійно за умови наявності всієї необхідної інформації про належний стан подання пакету документації, досвіду попередніх подач, «ймовірних підводних каменів», наявності досить великого обсягу вільного часу для проходження всіх етапів процедури підготовки до подачі.

Другий варіант – це повністю покластися на компетентних фахівців, які мають достатній обсяг знань, постійно моніторять численні зміни, як в роботі виконавчих органів, так і в законодавстві України та зарубіжних держав, які мають у штаті сертифікованих перекладачів і перебувають у договірних відносинах з нотаріусами Києва. Поставити апостиль терміново - це також прерогатива і компетенція фахівців компанії «Паспорт».

Що стосується питання строків і вартості цієї послуги, то в кожному разі воно підлягає обов'язковому інформаційному обговоренню, у зв'язку з регулярними змінами зборів і мит Міністерств і Консульств. 

 

Увага!

На сайтi тривают техничнi роботи

Закрити