(095) 571-79-79
(093) 571-79-79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  1. Вкажіть ім’я
  2. Вкажіть номер телефона

У 1994 році в Україні створений Державний Реєстр Фізичних Осіб, цільовим призначенням якого є державний облік фізичних осіб, платників податків в Україні. Кожній фізичній особі в Україні присвоюється свій унікальний номер-ідентифікатор. Спочатку, аж до 2012 року, він так і називався – «Індивідуальний Ідентифікаційний Номер", скорочено «ІІН». Це було його офіційне найменування, але більш поширеним стало назвою – «Індивідуальний Податковий Номер», скорочено «ІПН». І, хоча з 2012 року в офіційному діловодстві став використовуватися термін - "Реєстраційний Номер Облікової Картки Платника Податків" (РНОКПП), ІПН себе не вичерпав і продовжує активно використовуватися в місцях його вимоги. Абревіатури: ІІН, ІПН, РНОКПП – синонімічні і вказують на один і той же документ – довідку про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера!

Ваш індивідуальний податковий номер - це код, який складається з десяти цифр. Перші п'ять (зліва направо) - пройшли з 31 грудня 1899 року дні до дня Вашого народження, наступні чотири – Ваш порядковий номер серед народжених у дану дату, дев'ята цифра – Ваша стать (парний символ – жіноча, непарний – чоловіча). Десята цифра - контрольне число.

 Фото идентификационного номера (ИНН)

ІПН в перший раз

Отримання ІПН вперше може статися вже з моменту появи громадянина України на світ. Але, приймаючи до уваги той факт, що картка присвоєння індивідуального податкового номера все-таки відноситься до основного документу поряд з громадянським паспортом України (переважна більшість громадян, які мають «паперове» посвідчення особистості, навіть зберігає довідку ІПН прикріпленої всередині паспорта), доцільність отримати ІПН перший раз в основному з'являється після отримання громадянином його посвідчення особи, тобто 14-ти річного віку. Хоча, повні право і дієздатність настають з моменту досягнення повноліття (18 років), часткова правоздатність (з 14 до 18 років) також передбачає наявність податкового номера.

Як отримати ІПН вперше дитині до 14 років? 

Володіючи частковим або обмеженим правом і дієздатністю, громадяни даної категорії не можуть самостійно отримати документ. За них це мають право зробити батьки, їх довірені представники, опікуни, усиновлювачі. Для цього вони подають:

  • видане РАЦСом свідоцтво про народження дитини (оригінал і копію);
  • свій громадянський паспорт (оригінал і копію);
  • довідку про місце реєстрації дитини;
  • заповнену картку-заяву.

Документи подаються до відділення Державної Фіскальної Служби України за місцем проживання або реєстрації.

Отримання ІПН вперше по досягненні 14 років.

При досягненні 14-ти річного віку громадяни України отримують пластикове посвідчення особи (ID – картку). Після отримання документа особисто або за допомогою надійного представника подають у відділення Державної Фіскальної Служби України за місцем проживання або реєстрації:

  • заповнену картку-заяву;
  • оригінал і копію посвідчення особи.

 

Необхідна зміна ІПН після заміжжя?

Відповідь: «Так» і «Ні»

Якщо мова йде про те, щоб поміняти Індивідуальний Податковий Номер у зв'язку зі зміною прізвища, то однозначно – НІ! Податковий номер громадян України – це персональний унікальний код, який занесений у Державний Реєстр Фізичних Осіб, який ні за яких обставин не можна поміняти. Поміняти ІПН після зміни прізвища означає заміну особистої картки обліку фізичної особи, як платника податків і зборів в Україні. Далі по тексту під терміном «зміна ІПН» ми будемо мати на увазі саме отримання дубліката картки індивідуального податкового номера.

Одруження найчастіше припускає зміну прізвища одного з подружжя. У цьому випадку підлягає заміні цілий ряд особистих документів, починаючи з посвідчення особи, тобто відповідь – «ТАК». Зміна ІПН при зміні прізвища після заміжжя – обов'язкова необхідність!

І, відповідно, відповідь – «НІ», якщо при заміжжі подружжя залишили колишні прізвища. У цьому випадку зміна ІПН після заміжжя не проводиться!

Але буває, що за бажанням громадянина, навіть без процедури одруження, РАЦС видає довідку про зміну імені або прізвища. У цих випадках зміна ІПН у зв'язку зі зміною прізвища\імені – обов'язкова процедура!

 

Ціни та терміни отримання ІНН в Києві

Терміни оформленняІдентифікаційний номер
до 3 робочих днів 4000 

 

Де поміняти ІПН після заміжжя? Які документи необхідно надати для того, щоб поміняти ІПН зі зміною прізвища?

Видачу картки обліку фізичних осіб-платників податків, як і її дубліката, виробляє Державна Фіскальна Служба України.

Пам'ятаєте! Зміна ІПН проводитися тільки після заміни посвідчення особи (ID – картки)! І тільки в тому випадку, якщо Ви виявили бажання отримати окремий аркуш з податковим номером, так як на ID-картці візуально відображається сам номер.

Для того, щоб поміняти ІПН у зв'язку зі зміною прізвища необхідно надати до відділення Державної Фіскальної Служби України:

1. Заяву за встановленим зразком (форма 5ДР)

2. Оригінал індивідуального податкового номера

3. Документ, що засвідчує особу (ID – картку)

4. Свідоцтво про шлюб.

Подачу і отримання ІПН можна покласти на профільних фахівців компанії «Паспорт +», якщо Ви територіально знаходитесь в Києві, що може значно прискорити процес і захистити від всіляких бюрократичних формальностей при контакті з державними органами.

Увага!

На сайтi тривают техничнi роботи

Закрити