Таке поняття, як: апостиль шлюбу або, точніше, апостиль на свідоцтво про шлюб звучить у тих випадках, коли перебуваючи за межами України, а саме, на території країн-учасниць Гаазької Конвенції від 5 жовтня 1961 року Вам потрібно:
-
отримати спадщину,
-
пройти процедуру усиновлення,
-
пройти процедуру возз'єднання з сім'єю,
-
стати утриманцем або взяти на утримання чоловіка або дружину,
-
отримання посвідки на проживання подружжям,
-
отримання громадянства подружжям,
-
працевлаштування подружжя,
-
інше
Для здійснення подібних заходів у Вас неодмінно зажадають пред'явити свідоцтво про шлюб. Але сам по собі цей документ не матиме юридичної сили в цих країнах без наявності його перекладу на мову країни пред'явлення документа, також Вас попросять поставити апостиль на свідоцтво про шлюб. Це форма юридичної легалізації документа. Підтвердити справжність підпису, печатки та повноважень спеціаліста, відповідального за легалізацію документа і покликаний стандартизований Апостиль на свідоцтво про шлюб. Компанія «Паспорт+» допоможе Вам швидко і професійно отримати апостиль свідоцтва про шлюб в Києві.
Ціни та терміни проставити апостиль на свідоцтво про шлюб
Терміни проставлення | Ціна |
---|---|
3-7 робочих днів | 800 грн. |
Зовнішній вигляд і типи штампа «Апостиль»
Апостиль – це квадратний штамп зі сторонами 9 см, який містить десять, обов'язкових до заповнення пунктів:
-
Країна походження документа
-
Прізвище, ініціали особи, яка підписала документ
-
Повноваження особи, яка підписала документ
-
Назва відомства
-
Місце сертифікації
-
Дата
-
Прізвище, ініціали спеціаліста Міністерства, що підтвердив сертифікацію
-
Номер
-
Печатка/штамп органу сертифікації
-
Підпис
Тип апостиля залежить від країни, якій потрібно поставити апостиль на свідоцтво про шлюб. Він буває одинарний і подвійний. Апостилювати документи вимагають такі країни-учасниці Гаазької Конвенції: Австралія, Австрія, Азербайджан*, Албанія, Американське Самоа, Андорра, Антигуа і Барбуда, Аоминь (Макао), Аргентина, Вірменія*, Аруба, Багами, Барбадос, Бахрейн, Білорусь*, Беліз, Бельгія, Бермуди, Болгарія*, Боснія і Герцеговина, Ботсвана, Британська антарктична територія, Британські Віргінські острови, Бруней, Бруней-Даруссалам, Північна Македонія*, Вануату, Великобританія, Угорщина, Венесуела, Гваделупа, Гвіана, Німеччина, Гернсі, Гібралтар, Гондурас, Гонконг (Сянган), Гренада, Греція, Грузія*, Гуам, Данія, Джерсі, Домініка, Домініканська Республіка, Ізраїль, Індія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кабо-Верде, Казахстан*, Кіпр, Киргизстан, Колумбія, Коста-Ріка, Киргизстан*, Латвія*, Лесото, Ліберія, Литва*, Ліхтенштейн, Люксембург, Маврикій, Майотта, Македонія, Малаві, Мальта, Маршалові Острови, Марокко, Мексика, Молдова, Монако, Монголія, Монтсеррат, Намібія, Нідерландські Антильські острови, Нідерланди, Нікарагуа, Ніуе, Нова Зеландія, Нова Каледонія, Норвегія, Оман, Острів Мен, Острова Кайман, Острови Кука, Панама, Перу, Польща*, Португалія, Пуерто-Ріко, Республіка Корея, Республіка Молдова*, Реюньйон, Російська Федерація*, Румунія*, Сальвадор, Сан-Марино, Сан-Томе і Прінсіпі, Свазіленд, Святої Єлени острів, Північні Маріанські острови, Сейшельські Острови, Сен-Китси Невіс, Сен-П'єр і Мікелон, Сент-Вінсенті Гренадіни, Сент-Люсія, Сербія*, Словаччина, Словенія, Сполучені Штати Америки, Суринам, Таджикистан, Теркс і Кайкос, Тонга, Тринідад і Тобаго, Туреччина, Узбекистан*, Україна, Уолліс і Футуна, Уругвай, Фіджі, Фінляндія, Фолклендські (Мальвінські) острови, Франція, Французька Полінезія, Хорватія, Чеська Республіка, Чорногорія*, Швейцарія, Швеція, Еквадор, Естонія, ПАР, Японія
Держави, відмічені зірочкою, а саме: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Болгарія, Угорщина, Грузія (не поширюється на Автономну Республіку Абхазія і Південної Осетії), Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Монголія, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Таджикистан, Узбекистан, Україна, Чехія, Естонія, підписали Мінську Конвенцію 22 січня 1993 року, не потребують проставлення апостиля на свідоцтво про укладення шлюбу.
Подвійний апостиль на свідоцтво про шлюб вимагають такі країни, як: Австрія, Бельгія, Великобританія, Італія, Нідерланди, Португалія, Франція, Швеція.
Де можна поставити апостиль на свідоцтво про шлюб?
Громадяни України апостиль шлюбу можуть ставити тільки в Україні і тільки в Києві, за місцем знаходження Міністерства Юстиції України, що володіє ексклюзивним правом на його проставлення. Ставиться він на свідоцтво про укладення шлюбу або його нотаріально завірену копію з реверсивного боку документа. При подвійному апостилі другий апостиль ставиться на завірений нотаріусом переклад. Детальніше з нотаріальним завіренням перекладу можна ознайомитися в розділі – «Нотаріальне завірення перекладу».
В яких випадках поставити апостиль неможливо?
-
документ закатан у пластикову обкладинку (ламінована);
-
має значні пошкодження, зношеність і не читабельний;
-
на звороті оригіналу містить якісь штампи, печатки, написи.
Бланк свідоцтва про шлюб до моменту створення СРСР в 1922 році і входження Української РСР до його складу, після здобуття незалежності в 1991 році і по цей день, зазнав 3 основні зміни. Тому проставити апостиль на свідоцтво про укладення шлюбу можливе тільки наступними способами:
-
Для свідчень до і післяреволюційного зразка (необхідно витребування копії нового документа з подальшим проставленням штампу «Апостиль»);
-
Для свідоцтв про шлюб, виданих до 1991 року (апостиль проставляється на нотаріально завірену копію);
-
Для сучасних свідоцтв про шлюб (апостиль ставиться на оригінал).
Якщо Ви втратили свідоцтво про укладання шлюбу або потрібно отримати дублікат – відновити його допоможе наша компанія «Паспорт+» в Києві за 1 день. Детальніше з цінами можна ознайомитись у розділі за посиланням – «Відновлення свідоцтва про шлюб».
На жаль, у житті бувають ситуації, коли свідоцтво про шлюб доводиться міняти на свідоцтво про розлучення. І тоді вже цей документ або судове рішення про розірвання шлюбу має місце бути пред'явленими компетентним органам для здійснення юридичних дій.
Аналогічна ситуація і за кордоном, за винятком того, що необхідний ще й апостиль свідоцтва про розлучення, з метою бути легальним в іноземній державі.
Де поставити апостиль на свідоцтво про розірвання шлюбу?
Свідоцтво про розірвання шлюбу, як і свідоцтво про укладення шлюбу відноситься до документа, апостилювання якого допускається як в оригіналі, так і в копії. Весь процес проставляння штампу «Апостиль» на свідоцтво про розірвання шлюбу, розлучення (судове рішення), а саме: кваліфікований переклад, нотаріальне завірення, саме проставлення штампу, ідентичний процесу з апостилем на свідоцтво про шлюб.